POPINA   E-shop Prodávané značky Slevy Kontakt
Přehled zboží
 Batohy
 Boty
 Spaní
Výprodej, akce
Podrobné hledání
Informace
Poštovné a doprava
Záruka
Pojištění ALPENVEREIN
tovar na Slovensko - bližšie informácie Tovar posielame
 aj na Slovensko

Množstevní slevy
Kontaktujte nás
e-mail POPINA
Novinky
THERM-A-REST NeoAir Voyager Regular
THERM-A-REST NeoAir Voyager Regular
2409 Kč
Viamont
logo značky
Země:Česká republika
Viamont vyrábí:vklíněnce, abalaky, hex, sněžnice
Výrobce:Petr Kouba
Budějovická ul. 32
390 02 Tábor
+420 381256329
www.viamont.net
Prodáváme veškeré zboží této značky.
Nenajdete-li v naší nabídce žádané zboží, kontaktujte nás a my Vám rádi sdělíme konečnou cenu a termín dodání.


Informace pro abalaky a vklíněnce značky Viamont:

Životnost:
Životnost vklíněnců závisí na frekvenci používání, na správné péči a skladování. Při zjištění deformace těla vklíněnce – např. při násilném vyjímání ze spáry nebo po zachycení těžkého pádu je třeba vklíněnec vyřadit. To platí i pro narušené nebo zřetelně odřené lanko. Životnost vklíněnce zkracuje styk s korozivními látkami (např. kyseliny, louhy, slaná voda, čistící a prací prostředky).

Údržba a uskladnění
Při normálním používání nevyžadují vklíněnce zvláštní údržbu. Mokré vklíněnce je třeba osušit a před uložením nechat řádně vyschnout. Tím se zabrání případné korozi lanka uvnitř těla vklíněnce. Není vhodné skladovat vklíněnce ve vlhku, v blízkosti zdrojů tepla nebo ve styku s agresivními látkami.

Návod k použití vklíněnců
Každý horolezec by měl být teoreticky i prakticky seznámen s používáním ochranných pomůcek kvalifikovanou osobou – horolezeckým instruktorem. Účinnost zajištění pomocí pasivního vklíněnce závisí na jeho správném založení do skalní spáry. Zvětralá, mokrá nebo namrzlá skála může výrazně snížit účinnost jištění. Po založení vklíněnce je třeba vyzkoušet silným tahem za lanko pevnost založení. Je třeba dbát, aby se ocelové lanko vklíněnce neohýbalo přes ostrou skalní hranu. Ke spojení oka vklíněnce s horolezeckým lanem je třeba vždy použít karabinu. Většinu typů vklíněnců lze založit do spáry dvěma způsoby, jednak na plocho (ve styku se skálou jsou větší plochy), jednak napříč. Příčná poloha, zvláště u malých vklíněnců, je pro jištění méně účinná – styčné plochy jsou malé a při velkém zatížení (pád) může dojít k proklouznutí vklíněnce. Na štítku každého vklíněnce je uvedena nosnost v kN. Pokud je uvedena pouze jedna hodnota, znamená to, že nosnost v obou polohách je stejná. Tam, kde jsou uvedeny hodnoty dvě, znamená vyšší hodnota nosnost při založení v poloze normální, nižší hodnota nosnost v poloze příčné.

Označení vklíněnců, normy, certifikáty
Nosnost je vyznačena v kN (kilonewton).
Všechno zboží značky Viamont splňuje normu CE 1015 a EN 12 270.
Nákupní košík
..prázdný
Zákazník
Přihlásit
Registrovat
  Právě u nás nakupuje 26 zákazníků  | Partneři © POPINA 2003-2019 Akce  |  Novinky  |  Mapa stránek  |  Ceník  |  Kontakt