POPINA   E-shop Prodávané značky Slevy Kontakt
Přehled zboží
 Batohy
 Boty
 Spaní
Výprodej, akce
Podrobné hledání
Informace
Poštovné a doprava
Záruka
Pojištění ALPENVEREIN
tovar na Slovensko - bližšie informácie Tovar posielame
 aj na Slovensko

Množstevní slevy
Kontaktujte nás
e-mail POPINA
Novinky
SINGING ROCK Mikina rozepínací - dámská M
SINGING ROCK Mikina rozepínací - dámská M
1390 Kč
1150 Kč
Triop
logo značky
Země:Česká republika
Triop vyrábí:lezecké boty, sandále, doplňky a ostatní horolezecké potřeby
Výrobce:TRIOP
Tovární 406
Fryšták
763 16
Tel: +420 577 101 270
www.triop.cz
Prodáváme veškeré zboží této značky.
Nenajdete-li v naší nabídce žádané zboží, kontaktujte nás a my Vám rádi sdělíme konečnou cenu a termín dodání.

Václav Pátek - Jak jsem se dostal k výrobě lezecké obuvi?
(zakladatel)

Po nádherném výletu na nejvyšší vrchol bývalé ČSSR, Gerlach, jsem si umínil, že bych to mohl zkusit s horolezectvím. Přes své kolegy v práci, kteří se tomuto sportu věnovali, jsem se přihlásil do zdejšího oddílu a absolvoval ve svých 35 letech horolezecký kurz pro začátečníky.

To bylo v roce 1985, kdy jsem pracoval jako výzkumný pracovník ve VÚK. V té době byla spousta pomůcek a nářadí pro horolezecký sport pro nás fyzicky i finančně nedostupná. Se závistí jsme si prohlíželi každou věc, kterou někdo přivezl (propašoval) ze zahraničí, většinou ze Západu. Ta touha mít podobný materiál pro tuto činnost byla tak velká, že vznikala spousta samodělných výrobků potřebných pro tento sport.

Jeden dělal to a ten zas tohle a všichni dohromady toho nadělali dost. Cepíny, úvazky, batohy, prostě vše co člověk potřeboval do hor. Já jsem se přes vařiče a mačky dostal k tomu co mně bylo nejblíž, k lezecké obuvi. Byl jsem vyučen jako ruční obuvník a měl jsem asi desetiletou praxi se strojní výrobou obuvi.

Na prvních lezečkách jsem začal dělat v roce 1985 a nebylo to vůbec snadné. Na tuto obuv jsou specifické nároky a bylo potřeba použít netradičních postupů a technologií už od samotné výroby kopyt, přes svršek i celou obuv. Tradičně používané směsi nevyhovovaly. U pryže byl kladen hlavní požadavek na adhezi a oděr s tím, aby byla dobře lepitelná. Vzorem pro mě byly asi dva páry lezeček, které kluci z oddílu přivezli ze zahraničních zájezdů. Několik zkušebních vzorků jsem vyrobil se svým kolegou v práci. Další potom s oddílovým kolegou Vojtou.

Naším cílem bylo prosadit tuto výrobu v některém družstvu vyrábějícím sportovní obuv (Snaha Mnichovice, Šport výroba Bardějov). To se však nějak nedařilo prosadit ani po změně systému. V roce 1990 se začaly měnit i pracovní podmínky v ZPS kam jsem přešel v 88. roce, a já se na začátku roku rozhodl pracovat jako živnostník. Požádal jsem o živnostenský list a začal jsem ve sklepě půldomku na skromném zařízení (motor z pračky a s párem ručních lisů) opravovat a vyrábět lezeckou obuv.

V roce 1995 jsme založili spolu s Josefem Javorským sdružení, pronajali si prostory v Loukách a začali výrobu rozšiřovat i o sortiment sandálů. Poptávka stále rostla, postupně jsme přijímali nové pracovníky. V roce 1998 jsme si pronajali výrobní prostory v areálu Svitu a výrobu dále rozšiřujeme podle rostoucí poptávky.

V současné době vyrábíme 8 typů sportovních sandálů a 14 typů lezecké obuvi.

V tuzemsku prodáváme naše výrobky zejména v prodejní síti Hudy sport a v zahraničí máme odběratele přibližně ve dvaceti zemích.

Ve Zlíně 9.října 2001, Václav Pátek

Nákupní košík
..prázdný
Zákazník
Přihlásit
Registrovat
  Právě u nás nakupuje 25 zákazníků  | Partneři © POPINA 2003-2024 Akce  |  Novinky  |  Mapa stránek  |  Ceník  |  Kontakt