POPINA   E-shop Prodávané značky Slevy Kontakt
Přehled zboží
 Batohy
 Boty
 Spaní
Výprodej, akce
Podrobné hledání
Informace
Poštovné a doprava
Záruka
Pojištění ALPENVEREIN
tovar na Slovensko - bližšie informácie Tovar posielame
 aj na Slovensko

Množstevní slevy
Kontaktujte nás
e-mail POPINA
Novinky
SKYLOTEC Dyneema Sling 8mm - 120 cm
SKYLOTEC Dyneema Sling 8mm - 120 cm
339 Kč
244 Kč
ceny jsou včetně DPH
nordic walking
nordic walking
skialpinistické
skialpinistické
trekingové
trekingové
vycházkové
vycházkové
Použití a výběr
Nejlepšího odlehčení dolních končetin se dosáhne současným použitím obou hůlek. Délku hůlek je nutno zvolit tak, aby bylo možno jít s pažemi ohnutými v lokti (nejlepší přenos síly). Na skalnatém podkladu, nebo v terénu s velkými kameny jsou hůlky spíše na obtíž a je lépe je nepoužívat (hůlky v tomto případě raději uchopíme jednou rukou v těžišti, aby druhá byla volná pro případ potřeby opory). Lze zakoupit různé modely od těch levnějších a "jednodušších", až po ty dražší, technicky propracované s mnoha detaily navíc. Mezi známější značky patří například Leki, Lenel, Komperdell, Masters, Trezeta, CascadeDesigns, Lindur, Alpina Garmont, Exel, MSR, Life-Link, Edelweiss a další.

Údržba, problémy a postřehy z praxe
O hůlky je potřeba se starat, jinak s nimi budete mít zbytečné problémy a komplikace. Jelikož se u teleskopických holí jedná o mechanismus který je náchylný na zanášení všelijakých nečistot a vlastní materiál je namáhán nejen mechanicky ale také chemicky vlivem prostředí, je třeba o hůlky pečovat nejen po akci ale lépe i v průběhu akce, zvláště je-li dlouhodobá, nebo náročná svým prostředím. Odolnost hůlek, ať již mechanická, nebo vůči prostředí je samozřejmě závislá na kvalitě jejich provedení a povrchovém ošetření vlastního materiálu. I dobře ošetřený, eloxovaný, lakovaný nebo pískovaný dural může po určité době trpět. Do hůlek většinou proniká vlhkost a zatéká voda a na vnitřním povrchu jednotlivých segmentů může docházet k oxidaci materiálu. V praxi se to nejčastěji projeví bílým práškovitým filmem uvnitř segmentů (trubek) vlastní hole, zejména u levnějších modelů. Pokud věc necháme být, teleskopický mechanismus hůlek časem mnohem hůře pracuje, nebo dokonce nepracuje vůbec, nehledě na zamrzání jednotlivých segmentů v zimních obdobích. V terénu, daleko od jakýchkoliv vhodných nástrojů na opravu, to může být velmi iritující a nemilé. Proto platí sušit, sušit a znovu sušit, jakmile k tomu máme vhodnou příležitost. Po akci hůlky opatrně rozebereme na jednotlivé díly, pečlivě otřeme suchým hadříkem a vysušíme do sucha. Výrobci v žádném případě k údržbě nedoporučují přípravky na bázi oleje, silikonu, nebo grafitové pasty apod., které současně snižují tření a zvyšují pravděpodobnost samovolného zasunutí segmentu během akce. Pokud nosíte hole upevněné na batohu, snažte se jimi neohrožovat své okolí.

Výrobci se snaží nabízet co možná nejlehčí hůlky při současném zachování funkčnosti. Vylepšují se utahovací mechanismy, objevují se nové konstrukce zajišťující bezpečnější utažení při použití menší síly. Hůlky, zejména rukojeti, se anatomicky tvarují s ohledem na ergonomii. Antishock systémy se upravují a vylepšují tak, aby poskytly co nejpohodlnější odpružení při současném zachování spolehlivosti a pocitu opory. Ke slovu se dostávají kombinace ocelových per a elastomerů. Se současným masivním nástupem sportovní aktivity zvané Nordic Walking se otevřelo také nové odbytiště pro výrobce hůlek. Objevují se nové modely speciálně navržené pro tento druh aktivit.
Novinky v sortimentu
FIZAN Voyager
FIZAN Voyager
1134 Kč
FIZAN NW R-Evolution
FIZAN NW R-Evolution
1520 Kč
LEKI Tour Stick Carbon Lady Speed Lock 2 plus
LEKI Tour Stick Carbon Lady Speed Lock 2 plus
3850 Kč
LEKI Helicon Lite Speed Lock+
LEKI Helicon Lite Speed Lock+
1499 Kč
LEKI Aergon Lite II Lady Speed Lock 2
LEKI Aergon Lite II Lady Speed Lock 2
2190 Kč
CAMP Sky Carbon Evo
CAMP Sky Carbon Evo
2480 Kč
GRIVEL Trail Vario
GRIVEL Trail Vario
2440 Kč
CAMP Sonic Alu
CAMP Sonic Alu
1880 Kč
LEKI Traveller Alu
LEKI Traveller Alu
2295 Kč
LEKI Dural 4 incl. Easy Bag
LEKI Dural 4 incl. Easy Bag
2890 Kč
FIZAN Compact 4
FIZAN Compact 4
1970 Kč
FIZAN Tierra
FIZAN Tierra
1075 Kč
LEKI Traveller Carbon
LEKI Traveller Carbon
3390 Kč
LEKI Aergon Lite II Speed Lock 2
LEKI Aergon Lite II Speed Lock 2
2190 Kč
LEKI Aergon III Speed Lock 2
LEKI Aergon III Speed Lock 2
2750 Kč
Nákupní košík
..prázdný
Zákazník
Přihlásit
Registrovat
Nejprodávanější
01.FIZAN Compact
02.LEKI Haute Route Speed Lock+
03.LEKI Carbon TA XTG Speed Lock 2
04.LEKI Makalu Trail
05.LEKI Aergon II Speed Lock 2
06.FIZAN NW Speed
07.CAMP Backcountry Carbon 2.0
08.FIZAN Prestige Antishock
09.LEKI Aergon Lite II Speed Lock 2
10.LEKI Thermolite XL Speed Lock 2
Výprodej, akce
SIR JOSEPH vesta Atol Lady
SIR JOSEPH vesta Atol Lady
3990 Kč
2670 Kč
  Právě u nás nakupuje 20 zákazníků  | Partneři © POPINA 2003-2024 Akce  |  Novinky  |  Mapa stránek  |  Ceník  |  Kontakt