POPINA   E-shop Prodávané značky Slevy Kontakt
Přehled zboží
 Batohy
 Boty
 Spaní
Výprodej, akce
Podrobné hledání
Informace
Poštovné a doprava
Záruka
Pojištění ALPENVEREIN
tovar na Slovensko - bližšie informácie Tovar posielame
 aj na Slovensko

Množstevní slevy
Kontaktujte nás
e-mail POPINA
Novinky
TENDON Master 9,4 - 39m, červené
TENDON Master 9,4 - 39m, červené
2450 Kč
1770 Kč
ceny jsou včetně DPH
pěnové
pěnové
nafukovací
nafukovací
samonafukovací
samonafukovací
sedátka
sedátka
obaly, lepení
obaly, lepení
Pro komfortní nocování v přírodě potřebujeme kromě spacáku ještě izolační podložku. Ta má své nezastupitelné místo v izolaci od chladu země a samozřejmě také vliv na komfort nocování. I sebelepší spacák nedokáže totiž bez kvalitní izolační podložky dostatečně izolovat od chladu ze spodní strany, kterou spáč stlačí přímo na chladnou zem. Izolační podložky jsou dnes běžnou až opomíjenou součástí vybavení. Výběr je natolik velký v různých kvalitativních a cenových úrovních, že si vybere opravdu každý. To, že se izolačním podložkám říká lidově karimatky je české unikum. Ač u nás výrobky britské firmy Karrimor rozhodně nepatřily mezi ty nejrozšířenější, zkrácené jméno podložky "karrimate" se stalo synonymem pro všechny izolační podložky z pěnového materiálu.

Izolační podložky můžeme rozdělit na několik skupin:

PĚNOVÉ KARIMATKY
Nejrozšířenější skupina karimatek je vyrobena z pěnové hmoty, která má díky uzavřenému vzduchu ve svých pórech dobré tepelně izolační vlastnosti. Jsou lehké, praktické a snesou i drsné zacházení. Navíc několik škrábanců a děr neubere jejich dobrým izolačním vlastnostem. Dají se koupit v různých tloušťkách a lze si vybrat z mnoha barev a vzorů. Izolační schopnost těchto karimatek je dána především jejich tloušťkou. Do zimních či horských podmínek by měla být podložka silná minimálně 12 mm, ale spíš více. Nevýhodou těchto matrací je však problém s neskladností a to především u silnějších podložek.

SAMONAFUKOVACÍ KARIMATKY
Samonafukovací matrace neboli samonafukovačky patří k tomu nejlepšímu, co je pro nocování v přírodě k dispozici. Spojují v sobě výhody pěnových karimatek a nafukovacích matrací. Speciální lehký pěnový plast s otevřenými póry je uzavřen do neprodyšného obalu z houževnaté vrstvené tkaniny nebo fólie. Povrch z upravené tkaniny je pevný, odolný, často s neklouzavou úpravou, ale bohužel je těžší. V jednom rohu je ventil, po jehož otevření pěna sama nasává vzduch tím, jak se rozpíná. Ač by k tomu i název sváděl se samonafukovací karimatka nenafoukne hned a úplně. Je třeba ji volně rozbalit a dát jí pár minut, a i ty nejlepší je většinou potřeba doplnit jedním či několika dofouknutími. Na slunci je nutno upouštět z matrace vzduch a pokud by zůstávala přes den ve stanu, určitě otevřít ventil! U samonafukovacích karimatek mohou být značné rozdíly v kvalitě. Nesmí propouštět vzduch tkaninou ani ventilem - hodně může napovědět záruční doba, kde platí čím delší tím lépe. Vyráběné tloušťky samonafukovaček se pohybují od 20 do 75 mm. Nejsilnější skýtají opravdový komfort, pochopitelně za cenu vyšší hmotnosti. Do zimních podmínek jsou pak vhodnější od tloušťky 35 mm. Při dlouhodobém používání v zimních podmínkách však dochází k zamrzání vlhkosti z lidského dechu uvnitř matrace. Samonafukovačky jsou většinou o něco těžší než klasické pěnové matrace, ale nejlehčí verze jsou již na úrovni nejtěžších a nejsilnějších pěnových podložek, ovšem s lepšími izolačními vlastnostmi. Navíc jsou tyto odlehčené samonafukovačky velice dobře skladné kdy nejmenší verze jsou jen o málo větší než třetinková nápojová plechovka. Díky skladnosti se nosí uvnitř batohu což výrazně přispívá k ochraně proti poškození. V případě poškození je třeba mít s sebou sadu na opravy. V sadě je vhodné mít záplaty a kvalitní lepidla (např.Seam Grip od firmy McNett) nebo použít tavné lepidlo jako např. Hot Bond. Samonafukovací karimatky se skladují v rozložené poloze s otevřeným ventilem, což také umožňuje odpaření vlhkosti, která se při dofukování ústy do matrace dostává. Výhodami samonafukovaček jsou především výborné izolační vlastnosti a vysoký komfort, dobrá sbalitelnost s přijatelnou hmotností. K nevýhodám lze počítat vyšší cenu a možnost selhání jako u nafukovacích matrací. Možnost poškození je však při používání ve stanu malá a poškození je možno opravit.

NAFUKOVACÍ MATRACE
U nás nejsou příliš rozšířené. Odlehčené a rozměrově minimalizované nafukovací karimatky slouží sice dobře, ale jejich životnost může být problematická. Zničit je mohou nejen ostré předměty a rozpálené vařiče, ale také sluníčko. "Natvrdo" nafouknutá matrace může v teple nakynout přespříliš a pak povolit ve svárech. Dobré nafukovačky mají až 6 až 8 samostatných komor, a tak při proražení jedné ještě nejsme úplně ztraceni.
Novinky v sortimentu
THERM-A-REST NeoAir XLite NXT Regular Short
THERM-A-REST NeoAir XLite NXT Regular Short
5150 Kč
THERM-A-REST NeoAir XLite NXT Regular
THERM-A-REST NeoAir XLite NXT Regular
5150 Kč
WARMPEACE Cirrus Regular
WARMPEACE Cirrus Regular
850 Kč
THERM-A-REST NeoAir UberLite Small
THERM-A-REST NeoAir UberLite Small
4690 Kč
THERM-A-REST ProLite Apex Regular Wide
THERM-A-REST ProLite Apex Regular Wide
4390 Kč
THERM-A-REST ProLite Apex Large
THERM-A-REST ProLite Apex Large
3480 Kč
THERM-A-REST NeoAir UberLite Large
THERM-A-REST NeoAir UberLite Large
6490 Kč
THERM-A-REST ProLite Apex Regular
THERM-A-REST ProLite Apex Regular
3999 Kč
THERM-A-REST NeoAir UberLite Regular
THERM-A-REST NeoAir UberLite Regular
5555 Kč
THERM-A-REST Ridge Rest Classic Large
THERM-A-REST Ridge Rest Classic Large
950 Kč
THERM-A-REST Ridge Rest Classic Regular
THERM-A-REST Ridge Rest Classic Regular
599 Kč
THERM-A-REST MondoKing 3D XXL
THERM-A-REST MondoKing 3D XXL
6550 Kč
THERM-A-REST MondoKing 3D Large
THERM-A-REST MondoKing 3D Large
5990 Kč
THERM-A-REST Z-Lite SOL Regular
THERM-A-REST Z-Lite SOL Regular
1499 Kč
CAMP Essential Light Mat
CAMP Essential Light Mat
1490 Kč
Nákupní košík
..prázdný
Zákazník
Přihlásit
Registrovat
Nejprodávanější
01.THERM-A-REST Trail Lite Regular
02.THERM-A-REST Z-Lite SOL Regular
03.THERM-A-REST ProLite Plus Regular
04.THERM-A-REST Permanent Home Repair Kit
05.CAMP Essential Light Mat
06.THERM-A-REST Z-Seat
07.THERM-A-REST Women's Trail Lite
08.THERM-A-REST Instant Field Repair Kit
09.THERM-A-REST ProLite Plus Large
10.THERM-A-REST Base Camp Large
Výprodej, akce
SIR JOSEPH vesta Atol Lady
SIR JOSEPH vesta Atol Lady
3990 Kč
2670 Kč
  Právě u nás nakupuje 20 zákazníků  | Partneři © POPINA 2003-2024 Akce  |  Novinky  |  Mapa stránek  |  Ceník  |  Kontakt